Pałac w Sławie - Sława

Adres: Rynek 24, 67-410 Sława, Polska.

Strona internetowa: palaceiparki.pl
Specjalności: Obiekt historyczny.
Inne ważne informacje: Parking dostępny dla osób na wózkach, Wejście dostępne dla osób na wózkach.
Opinie: Ta firma ma 160 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 3.9/5.

📌 Lokalizacja Pałac w Sławie

Pałac w Sławie Rynek 24, 67-410 Sława, Polska

⏰ Godziny otwarcia Pałac w Sławie

  • Poniedziałek: Czynne całą dobę
  • Wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • Czwartek: Czynne całą dobę
  • Piątek: Czynne całą dobę
  • Sobota: Czynne całą dobę
  • Niedziela: Czynne całą dobę

Pałac w Sławie

Pałac w Sławie to historyczny obiekt położony w sercu miasta Sława, na rogu Rynku 24. Jest to miejsce o niezwykitej atmosferze, które przyciąga zarówno turystów, jak i miłośników historii.

Charakterystyka

Pałac, wraz z przyległym parkiem, stanowi niezwykłą scenerię dla zwiedzających. Obiekt posiada bogatą historię i pełen jest ciekawych informacji o dawnych właścicielach i wydarzeniach. Specjalnością Pałacu w Sławie jest prezentacja historii regionu i kultury lokalnej. W parku można podziwiać piękne zabytki architektury, ale także zrelaksować się w cieniu starych drzew.

Usytuowanie

Pałac w Sławie znajduje się w sercu miejscowości, przy głównym rynku. Jest to doskonałe miejsce do zwiedzania, jak i do zorganizowania imprezy czy wycieczki. Przy pałacu znajduje się duży park, który stanowi doskonałe miejsce do spacerów i relaksu. W sąsiedztwie pałacu jest także jezioro, co dodatkowo podnosi atrakcyjność tego miejsca.

Infrastruktura i usługi

Pałac w Sławie oferuje bogate zaplecze infrastrukturalne i usługowe. Dostępność dla osób na wózkach jest tu priorytetem, co ułatwia zwiedzanie dla wszystkich. W pobliżu pałacu znajduje się także parking, który jest dostępny dla osób na wózkach. W okolicy pałacu działa także wiele atrakcyjnych miejsc gastronomicznych, co pozwala na aktywny wypoczynek i degustację lokalnych specjałów.

Opinie i ocena

Pałac w Sławie posiada dobre recenzje na Google My Business, z średnią oceną 3.9/5 na podstawie 160 opinii. Część odwiedzających docenia niezwykłą atmosferę i historyczne walory pałacu, a także przyległy park i jezioro. Inni wskazują jednak na konieczność poprawy dostępności i pielęgnacji zabytku, aby móc lepiej wykorzystać jego potencjał turystyczny. Warto też zaznaczyć, że Pałac w Sławie ma ogromny potencjał, znajdując się w wypoczynkowej miejscowości, do której latem zjeżdżają tłumy.

👍 Recenzje dla Pałac w Sławie

Pałac w Sławie - Sława
Marzena C.
5/5

Piękne miejsce, niedostępne dla zwiedzających

Pałac w Sławie - Sława
0 A.
4/5

Pałac niestety niedostępny, zamknięty i tylko z daleka można spojrzeć.
Za to obok pałacu gigantyczny park i jezioro.
Plaża miejska i cała gastronomia.

Pałac w Sławie - Sława
Rafał R.
3/5

Kolejny budynek niszczejący. Szkoda, że nikt nie dba o niego i nie próbuje nic z nim zrobić. Pałac ma ogromny potencjał, znajduje się w wypoczynkowej miejscowości do której latem zjeżdżają tłumy. Stoi przy jeziorze przy wejściu do miasta obok parku. Aż prosi się o przerobienie go na hotel.

Pałac w Sławie - Sława
Michalina K.
3/5

Miejsce opuszczone. Zaniedbane. Zarazem tajemnicze i urokliwe. Zaglądając przez okna do pałacu czuć woń chłodu i stęchlizny. Generalnie miejsce zaciekawiło mnie z zewnątrz. Teren obok pałacu zaśmieconym. Z pałacem wiąże się niesamowita historia...
Przy pałacu rozciąga się cudowny park pokryty bluszczem. Przy pałacu platany kloniste.
Z dokumentów wyszukanych w internecie znalazłam informacje iż zamek w 1468 roku został wykupiony przez Melchiora von Rechenbrega (znanego m.in. z Borowa Polskiego), który wybudował tu zamek murowany. Przebudowany w XVI wieku, zamek został zniszczony w 1721 roku w pożarze miasta, a część jego murów posłużyła jako podstawa do wybudowania zupełnie nowego pałacu. Właścicielami tej posiadłości została rodzina Barwitzów, której herby możemy jeszcze oglądać na bramie wjazdowej ( natomiast nad wejściem do pałacu widnieje herb rodu von Haugwitz.
Na dziedzińcu przed wejściem do pałacu stoi figura św. Jana Nepomucena.
W czasie II wojny światowej pałac stał się rezydencją szefa SS Heinricha Himmlera. Natomiast po wojnie siedzibę miał tu miejscowy Państwowy Dom Dziecka.

Pałac w Sławie - Sława
Koń R.
5/5

Zespół pałacowy w stylu barokowym ... przepiękny ... ale równie mocno zniszczony . Zdewastowany do takiego stopnia ze niedługo nie będzie co ratować 😟. Miejsce z bardzo piękna przyroda . Drzewa są wielkie co dodatkowo wprowadza efekt grozy . Doskonale miejsce nas esej zdjęciowa lub jakiś plener do filmu

Pałac w Sławie - Sława
Daniel G.
5/5

Piękne miejscu. Super krajobraz tylko szkoda że kłudka na bramie.... Ale warto zobaczyć od strony kościoła i cudowny stary kościół

Pałac w Sławie - Sława
waldi0055
5/5

Schlesiersee. Mówiąc delikatnie miejsce historyczne. I to naprawdę przez duże H. Niestety, najświatlej nam panującą 3 RP swą niemocą go zabije. A przecież Zamek w Sławie powstał już około połowy XV w. Zbudowany został przez książąt głogowskich. W 1468 r. wymieniany jest w dokumencie zakupu miasta przez ród Rechenbergów. Oni to dokonali rozbudowy zamku. Stąd w ogłupiających internetach to miejsce nazywano jest Pałacem Rochenbergów.

Pałac w Sławie - Sława
Pjoter U.
5/5

Pałac powstał na miejscu zamku wzmiankowanego w 1468 roku.
Po pożarze w 1721 roku przebudowano cały zespół w stylu barokowym, a ocalałą z ognia część wkomponowano w nową bryłę. W tym okresie dobudowano tak¬że oficynę i wzniesiono bramę wjazdową. Prace prowadzono w latach 1732-1735.
W czasie II wojny pałac przejmuje VII Oddział Głównego Biura Bezpieczeństwa Rzeszy a dokładnie jego pododdział H–Sonderkommando (H – niem. Hexe, czyli czarownica).

Go up